Kalkulator schodów opartych na policzkach ze szczegółowym schematem


Kalkulator schodów jest to kompletne narzędzie do obliczeń niezbędnych podczas budowy schodów drewnianych i schodów betonowych. Dzięki kalkulatorowi poznamy wszystkie niezbędne wymiary, dowiemy się z jakich elementów powinny składać się schody, łatwo dopasujemy do naszego pomieszczenia wszystkie wymiary elementów schodów. Obliczymy długość oraz szerokość policzków (podłużnic), minimalną oraz maksymalną wysokość stopnia, głębokość schodka, obliczymy ilość stopni oraz schodów, wielkość stopnicy (podnóżka) i podstopnicy. Dzięki uniwersalności kalkulatora schodów dopasujemy wszystkie elementy schodów w zależności od wielu zmiennych.
Kalkulator najlepiej nadaje się do najpopularniejszych schodów jednobiegowych.

W wyniku otrzymamy nie tylko obliczenia ale również rysunek z wszystkimi wymaganymi wymiarami. Rysunek możemy wydrukować ponieważ dzięki dokładnemu odwzorowaniu w skali możemy na jego podstawie wykonać schody.Kalkulator schodów


mm

Dostępne stopnie


Obliczenia dla
(2 * wysokość stopnia) + głębokość stopnia
=

  
Wynik

  Zaznacz powyżej 'Użyj całkowitej długości biegu' aby zablokować 'Całkowitą długość biegu' i by dodać kolejne stopnie, albo 'Użyj idealnej głębokości stopnia' żeby zmienić 'Całkowitą długość biegu' lub Stopień nachylenia.
Wysokość użytkowa

Odległość punktów szczytowych policzka (całej podłużnicy)
Odznacz


Odległość punktów szczytowych policzka
Odznacz

Policzyłeś? - polub i udostępnij
Przydatne Informacje

Przed przystąpieniem do budowy koniecznie sprawdź aktualne przepisy budowlane np. dotyczące głębokości gardła policzka.

Wszystkie wymiary podane są w milimetrach.

Podaj ’Całkowitą wysokość’ w wymiarze od podłogi znajdującej się na dole do górnego poszycia podłogi (wraz z np. parkietem, panelami, płytkami, itp.) znajdującej się na piętrze. Wybierz z listy rozwijanej ’Idealną wysokość stopnia’ . Ilość stopni i aktualna wysokość wybierana jest na podstawie najbliższego dopasowania do ’Idealnej wysokości stopnia’ i odwrotnie po zmianie ilości stopni dopasowywana jest idealna wysokość. Po obliczeniu i odświeżeniu rysunku rozwijana lista z ’Dostępnymi stopniami’ jest ponownie przeliczana. Z listy ’Dostępnych stopni’ możesz ponownie wybrać ilość stopni aby powtórnie dokonać obliczeń i wyświetlić odświeżony rysunek.

Dostępne opcje przeliczenia:
’Idealna głębokość stopnia’ - Użyj tej opcji aby na podstawie głębokości stopnia obliczyć całkowitą długość biegu
’Całkowita długość biegu’ - Na podstawie długości biegu obliczysz głębokość schodka
’Kąt nachylenia schodów’ - Głębokość schodków obliczana jest na podstawie kąta nachylenia
’Proporcje stopnia’ - Głębokość schodka obliczana za pomocą wzoru np. 670 – (2*wys. stopnia)

Za pomocą przycisków i możesz dodać lub odjąć jeden stopień co automatycznie przeliczy dane oraz odświeży rysunek.

Dla betonowych schodów wybierz ’Grubość betonu’, podaj grubość gardła i ’Szerokość schodów’ aby obliczyć wymiary szalunków oraz objętość betonu.

Dla schodów drewnianych wybierz opcję ’Szerokość policzka’ oraz podaj jego szerokość.

Aby obliczyć i wyświetlić otwór w podłodze na piętrze oraz wysokość użytkową podaj ’Grubość podłogi’ na piętrze, zaznacz ’Pokaż wysokość użytkową’ oraz wybierz opcję ’Wysokość użytkowa’ lub ’Otwór podłogowy’.
Po podaniu Wysokości użytkowej zmiana opcji na Otwór podłogowy automatycznie przeliczy jego prawidłowe wymiary i odwrotnie.

Jeśli otwór podłogowy na piętrze jest stały (nie możesz go powiększyć) wybierz opcję ’Otwór podłogowy’ oraz opcję ’Użyj całkowitą długość biegu’ aby sprawdzić czy można uzyskać akceptowalne dopasowanie.

Jeśli chcesz wydrukować czytelny rysunek i zaoszczędzić atrament lub toner odznacz pole ’Kolor’. Jeśli masz problemy z wydrukiem w przeglądarce Internet Explorer użyj przeglądarki Firefox lub Chrome. Jeżeli rysunki nie mieszczą się na stronie wydruku, wybierz opcję "Podgląd wydruku" i ustaw stronę "poziomo". Ustaw skalę, aby dopasować stronę przed rozpoczęciem drukowania.

Odznacz pole ’Ograniczenia’ aby umożliwić obliczenia dla ekstremalnych wymiarów (np. schody na łodziach, schody na zboczach, itp.).

Zaznacz pole Skalownica aby wyświetlić linijkę w tej samej skali jak na górnym rysunku. Wydrukuj ustawiając na drukarce skalę 100%, wytnij i używaj tej linijki do pomiarów bezpośrednio na wydrukowanym górnym rysunku.

Po zaznaczeniu pola ’Miarka online’ będziemy mieli możliwość mierzenia bezpośrednio na wyświetlonym rysunku. W tym celu najedź kursorem na punkt, od którego zaczynasz pomiar, kliknij lewym przyciskiem myszy, przesuń i pobierz wymiar.

Użytkownicy tego kalkulatora korzystali również

Okładzina gipsowo-kartonowa mantowana na zaprawie

Kalkulator obliczy wymaganą ilość materiałów do budowy okładziny naściennej z płyt gipsowo-kartonowych.
Po podaniu wymiarów lub powierzchni do pokrycia dowiesz się ile potrzeba płyt gipsowo-kartonowych, zaprawy klejowej, masy szpachlowej, taśmy i podkładu gruntującego.

Układ równań 3 niew.

Kalkulator oblicza wartości x, y i z za pomocą metody wyznaczników.

Układ równań 2 niew.

Kalkulator oblicza wartości x i y za pomocą metody wyznaczników.

Mnożenie ułamków krok po kroku.

Dzięki kalkulatorowi pomnożysz dowolne dwie liczby mieszane lub ułamki właściwe i ułamki niewłaściwe.
Kalkulator krok po kroku przedstawi w wyniku wykonane działania na ułamkach oraz poda wyjaśnienia wykonywanych czynności. Dowiesz się jak uprościć ułamki, jak ustalić najmniejszą wspólną wielokrotność oraz największy wspólny dzielnik.

Kwadrat

Dzięki kalkulatorowi obliczysz w prosty sposób pole powirzchni, bok, przekątną, promień okręgu wpisanego i opisanego na kwadracie za pomocą różnych wzorów.

Kalkulator wydajności wentylacji

Dzięki kalkulatorowi dowiemy się jaką wydajność powinna mieć wentylacja w zależności od wielkości, wysokości i rodzaju pomieszczenia np. w kuchni, łazience lub ubikacji. Kalkulator wentylacji pomoże nam w doborze odpowiedniego wentylatora do wybranego pomieszczenia np. ułatwi dobór okapu do kuchni.

Horoskop indiański dziecięcy.

Horoskop indiański nawiązuje do filozofii życiowej rdzennych mieszkańców ameryki północnej. Filozofia ta opiera się na założeniu , że wszystko co nas otacza oraz sami ludzie stanowimy część jednego wielkiego życia. Natura, ziemia, zwierzęta i każde życie we wszechświecie zasługują na szacunek. Medycyna indiańska jest medycyną naturalną opierającą się na ziołolecznictwie i wierze w uzdrawiającą siłę tkwiącą we wszechświecie i przyrodzie. Przyroda w kulturze indiańskiej jest uduchowiona i czczona jako święta. Indiańscy szamani widzą związek siły natury i cechami człowieka, który urodził się podczas danej pory roku. Dlatego też w astrologii indiańskiej wpływ na człowieka mają siły natury które były odczuwalne podczas jego narodzin. Z każdą porą roku związane są pewne zdolności i siły, które stanowią podstawę indiańskiego horoskopu.
Kamienny krąg medyczny przedstawia równowagę sił natury, pośród których znajduje się człowiek. Na tym kręgu oparta jest medycyna Indian. Na krawędzi okręgu wpisane jest dwanaście znaków zodiaku, które związane są z porą roku, zwierzęciem, drzewem, kamieniem i kolorem. Te dwanaście zodiaków określa typy osobowości i cechy charakteru. Indiańskie totemiczne znaki zwierzęce to: Gęś, Wydra, Wilk, Sokół, Bóbr, Jeleń, Dzięcioł, Łosoś, Niedźwiedź, Kruk, Wąż i Sowa.Kalkulator podręczny