Rozwiązanie układu równań linowych metodą Cramera.
Dzięki temu kalkulatorowi obliczysz z wyjaśnieniami każdy układ równań liniowych zarówno jednorodnych jak i niejednorodnych z dowolną ilością niewiadomych metodą Cramera.W wyniku oprócz rozwiązania otrzymasz również pełną analizę oraz przedstawienie obliczeń krok po kroku.
Aby uzyskać wynik wprowadź współczynniki w puste komórki lub klikając w zmień na pole tekstowe i wprowadź współczynniki rozdzielając je spacją. W pole tekstowe możesz wprowadzić również pełne równania z niewiadomymi (kliknij w przykład poniżej).
Kolejne równanie oraz współczynniki możesz dodać lub odjąć używając przycisków lub ustawić kursor na komórce w ostatnim wierszu lub kolumnie i nacisnąć na klawiaturze strzałkę w odpowiednim kierunku.
Po komórkach możesz poruszać się za pomocą tabulatora, spacji lub strzałek na klawiaturze.
W każde pole kalkulatora możesz wprowadzać liczby dziesiętne, ułamki proste, podstawowe działanie matematyczne np: 1,5; 1/2; 5+2; 5-2; 5*2; 1/2+5; 5*(8+2); (5-2)/2; 1.5e-3; 1.5(3); (2/5)*(1/2); 5+2*(5/3-2); itp.
Dane do kalkulatora możesz wprowadzić również z uzyskanego wyniku, wystarczy złapać dowolną macierz z wyników i upuścić ją na komórki lub pole tekstowe.
Kalkulator zapotrzebowania kalorycznego pomoże stworzyć odpowiednią dietę. Odpowie na pytanie jakie jest nasze dzienne zapotrzebowanie na kalorie i ile dziennie potrzebujemy spożyć węglowodanów, protein oraz tłuszczów aby przytyć lub schudnąć o podaną wagę w ciągu określonego czasu. Do wyboru mamy kilka najpopularniejszych wzorów do obliczenia podstawowego tempa metabolizmu. W wyniku otrzymamy również siedmiodniowy naprzemienny cykl kaloryczny dzięki, któremu przy długotrwałych dietach możemy "oszukać" organizm spożywając różne wartości kaloryczne dziennie jednocześnie zachowując dietę tygodniową.
Dzięki kalkulatorowi funkcji trygonometrycznej CATENARY obliczysz wartości krzywej łańcuchowej catenary. Oprócz wyników w odpowiedzi kalkulator narysuje również wykres wybranej funkcji. Możesz wybrać gotową funkcję np. cat(?#x) gdzie za znak ? podstawisz np. 2 dla catenary dwa co równe będzie 2*cosh(x/2)lub wprowadzić własną funkcję np. cat(2#x^2) dla 2*cosh((x^2)/2), cat(2#x+3) dla 2*cosh((x+3)/2) itp.
Szyfr ADFGX/ADFVGX jest to prosty szyfr podstawieniowy używany przez wojska niemieckie w czasie pierwszej wojny światowej do komunikacji na polu bitwy. Za pomocą naszego kodera zarówno zaszyfrujesz oraz odszyfrujesz każdy tekst szyfrem ADFGX/ADFVGX.
Dzięki kalkulatorowi funkcji trygonometrycznej COSECANS obliczysz wartości dowolnej funkcji cosecans. Oprócz wyników w odpowiedzi kalkulator narysuje również wykres wybranej funkcji. Możesz wybrać jedną z gotowych funkcji np. cosecans, arccosec - arcus cosecans, cosech - cosecans hiperboliczny, arcosech - funkcja odwrotna do cosech, możesz też wprowadzić własną funkcję np. cosec(x)*cosec(x)*cosec(x) dla cosec3(x), cosec(2x), cosec(x+3), cosec(x^2) itp.
Dzięki temu kalkulatorowi obliczysz z wyjaśnieniami każdy układ równań liniowych zarówno jednorodnych jak i niejednorodnych z dowolną ilością niewiadomych metodą eliminacji Gaussa–Jordana.
W wyniku oprócz rozwiązania otrzymasz również pełną analizę oraz przedstawienie obliczeń krok po kroku.
Wygląda na to, że używasz programu do blokowania reklam! Calcoolator.pl utrzymywany jest wyłącznie z wyświetlania reklam. Będziemy wdzięczni, jeśli dodasz naszą stronę do wyjątków w filtrze blokującym reklamy. Z góry dziękujemy za zrozumienie.