Generator kodu QR online


Darmowy program do generowania kodów QR online pozwala na wygenerowanie 10 różnego rodzaju kodów QR. Możemy wygenerować kod QR dla adresu strony, kod QR dla wiadomości e-mail, kod QR dla dowolnego tekstu, kod QR dla telefonu, kod QR dla wiadomości SMS, kod QR dla wizytówki zwykłej i biznesowej, kod QR dla lokalizacji, kod QR dla WiFi oraz kod QR dla zakładki.

Generator kodu QR


Pozostalo znakow:
Pozostalo znakow:


UstawieniaKod QR


Kod QR, QR Code (ang. Quick Response, QR: szybka odpowiedź) – alfanumeryczny, dwuwymiarowy, matrycowy, kwadratowy kod graficzny opracowany przez japońskie przedsiębiorstwo Denso-Wave w 1994 roku dla przemysłu motoryzacyjnego.

Jest to kod modularny i stałowymiarowy. Umożliwia kodowanie znaków kanji/kana, stąd jest popularny w Japonii. Dodatkowo pozwala na zakodowanie znaków należących do alfabetu arabskiego, greckiego, hebrajskiego lub cyrylicy jak również innych symboli określonych przez użytkownika.

Kod QR wykorzystuje cztery standaryzowane tryby kodowania (numeryczne, alfanumeryczne, bajtowe / binarne i kanji), aby efektywnie przechowywać dane; można również używać rozszerzeń.

System Quick Response (QR code) stał się popularny poza przemysłem motoryzacyjnym ze względu na jego szybką czytelność i większą pojemność w porównaniu ze standardowymi kodami kreskowymi UPC. Aplikacje obejmują śledzenie produktu, identyfikację przedmiotów, śledzenie czasu, zarządzanie dokumentami i marketing ogólny.

Kod QR składa się z czarnych kwadratów rozmieszczonych w kwadratowej siatce na białym tle, które mogą być odczytywane przez urządzenie obrazujące, takie jak kamera, i przetwarzane przy użyciu korekcji błędów Reeda-Solomona, do momentu, aż obraz zostanie odpowiednio zinterpretowany. Wymagane dane są następnie pobierane z wzorców, które są obecne zarówno w poziomych, jak i pionowych komponentach obrazu.

Informacja o formacie rejestruje dwie rzeczy: poziom korekcji błędów i wzór maski używany dla symbolu. Maskowanie służy do dzielenia wzorców w obszarze danych, które mogą wprowadzić w błąd skaner, takich jak duże puste obszary lub wprowadzające w błąd cechy, które wyglądają jak znaczniki lokalizatora. Wzory maski są zdefiniowane na siatce, która jest powtarzana w razie potrzeby, aby pokryć cały symbol. Moduły odpowiadające ciemnym obszarom maski są odwrócone. Informacja o formacie jest chroniona przed błędami za pomocą kodu BCH, a dwie pełne kopie są zawarte w każdym symbolu QR.

Zbiór danych wiadomości jest umieszczony od prawej do lewej, zygzakiem, jak pokazano poniżej. W większych symbolach jest to skomplikowane przez obecność wzorów wyrównania i użycie wielu przeplecionych bloków korekcji błędów.

Z kodów QR można korzystać na mobilnych systemach przy użyciu wyspecjalizowanego oprogramowania. Android obsługuje przekierowania URL co pozwala na przesyłanie kodom QR metadanych do znajdujących się na urządzeniu aplikacji[5]. System operacyjny Nokii Symbian wyposażony jest w skaner kodów kreskowych potrafiący czytać kody QR. Dla systemu Maemo czytnikiem kodów QR jest aplikacja mbarcode. W Apple iOS od wersji 11 czytnik kodów QR jest wbudowany w systemową aplikację Aparat. W starszych systemach czytnik nie jest domyślnie obecny, ale dostępnych w App Store jest wiele aplikacji, które potrafią zarówno odczytywać kody QR jak i je tworzyć. W urządzeniach BlackBerry, aplikacja App World potrafi odczytywać kody QR, rozpoznawać w nich adres WWW i wczytywać go w systemowej przeglądarce. Windows Phone 7.5 potrafi odczytywać kody QR i otwierać zawarty w nich adres WWW przy użyciu Bing Vision. Kody QR mogą być używane także na Nintendo 3DS.


Więcej na: Wikipedia - Kod QR


Użytkownicy tego kalkulatora korzystali również

Dzienny kalkulator kalorii. Czyli ile potrzebujemy dziennie by schudnąć, przytyć lub utrzymać wagę.

Kalkulator zapotrzebowania kalorycznego pomoże stworzyć odpowiednią dietę. Odpowie na pytanie jakie jest nasze dzienne zapotrzebowanie na kalorie i ile dziennie potrzebujemy spożyć węglowodanów, protein oraz tłuszczów aby przytyć lub schudnąć o podaną wagę w ciągu określonego czasu.
Do wyboru mamy kilka najpopularniejszych wzorów do obliczenia podstawowego tempa metabolizmu. W wyniku otrzymamy również siedmiodniowy naprzemienny cykl kaloryczny dzięki, któremu przy długotrwałych dietach możemy "oszukać" organizm spożywając różne wartości kaloryczne dziennie jednocześnie zachowując dietę tygodniową.

Rentowność inwestycji powyżej 1 roku

Kalkulator finansowy pozwoli obliczyć zwrot na kapitale z inwestycji w dowolny instrument finansowy w odniesieniu do wartości początkowej i uzyskanej na koniec okresu, powyżej jednego roku.

Prostokąt

Dzięki kalkulatorowi obliczysz w prosty sposób pole powirzchni, obwód i przekątną prostokąta.

Funkcja kwadratowa - postać iloczynowa - analiza

Za pomocą tego kalkulatora dokonasz kompletnej analizy postaci iloczynowej funkcji kwadratowej wraz z wyjaśnieniami. Kalkulator pokaże jak wyznaczyć postać ogólną funkcji kwadratowej z jej postaci iloczynowej. Ponadto wyznaczy miejsca zerowe funkcji, współrzędne jej wierzchołka, obliczy deltę oraz przedstawi postać kanoniczną i ogólną naszej funkcji.

Szyfr płotkowy, zigzag - koder/dekoder

Szyfr płotkowy jest szyfrem przestawieniowym. Kryptogram tworzony jest poprzez połączenie ciągu kolejnych liter bazując na uproszczonym kształcie płotka. Za pomocą naszego kodera zarówno zaszyfrujesz oraz odszyfrujesz każdy tekst szyfrem płotkowym.

Średnia arytmetyczna szeregu rozdzielczego przedziałowego

Dzięki temu kalkulatorowi statystycznemu dowiesz się jak obliczyć średnią arytmetyczną szeregu rozdzielczego przedziałowego.

Szyfr Playfair - koder/dekoder

Szyfr Playfair, Szyfr Playfaira lub kwadrat Playfaira jest szyfrem podstawieniowym poligramowym. Kryptogram tworzony jest poprzez zastąpienie par liter tekstu jawnego inną parą liter. Za pomocą naszego kodera zarówno zaszyfrujesz oraz odszyfrujesz każdy tekst szyfrem Playfaira.

Z kalkulatora korzystano 8314 razy.KomentarzeKomentarze (0)

Nikt nie komentował jeszcze. Nie wstydź się, bądź pierwszy/a ;)

Dodaj komentarz

* Wymagane informacje
1000
Captcha ImageWybierz język

EN, ES, DE, FR, RU


Podręczny kalkulator online