Jak przeliczyć kocie lata na ludzkie? Kalkulator wieku kota na wiek człowieka


Jak przeliczać wiek kota na wiek człowieka? Ile lat ma kot w latach ludzkich? Jak długo żyje kot? Na te i inne pytania pomoże odpowiedzieć Kalkulator wieku kota. Podając wiek kota dowiemy się ile miałby lat będąc człowiekiem. Możemy również sprawdzić w jakim wieku byłby kot mając nasze lata.





Jak przeliczyć kocie lata na ludzkie? Przelicznik wieku kota na lata ludzkie


Wiek Kota
lata
miesiące


lub

Twój wiek
lata










Ile żyją koty i jak przeliczyć kocie lata na ludzkie?


Jak długo żyją koty?


Długość życia kota zależy od wielu czynników:

  • rasy
  • środowiska
  • uwarunkowań genetycznych
  • diety
  • sterylizacji
  • stylu życia i opieki

Wszystkie powyższe czynniki wpływają na długość życia kota. Rasa kota ma wpływ na jego długość życia. Jednakże z przeprowadzonych badań wynika, że koty rasy mieszanej są na ogół są bardziej wytrzymałe i żyją dłużej niż koty czystej rasy.

Sterylizacja może być istotnym czynnikiem wpływającym na długość życia kota. Sterylizacja eliminuje ryzyko rozwoju chorób, które mogą mieć wpływ na układ rozrodczy kota w starszym wieku. Kocice żyją o jeden rok do dwóch lat dłużej od kotów.

Kolejnym ważnym - a nawet najistotniejszym - czynnikiem wpływającym na długość życia kota jest jego środowisko. Bezdomne i zdziczałe koty żyją nawet trzykrotnie krócej niż koty domowe.
Koty domowe są zazwyczaj sterylizowane, szczepione i pozbawione stresów, zagrożeń i niebezpieczeństw związanych ze światem zewnętrznym. Są karmione regularnie i mają łatwy dostęp do wody, która jest świeża i czysta. Z badań wynika, że przeciętna długość życia kota domowego wynosi 14-20 lat czyli średnio ok. 17 lat.
Koty bezdomne i zdziczałe żyją o wiele krócej. Wpływ na długość życia kota bezdomnego ma okolica w jakiej żyje. Ważne jest czy żyje w mieście lub na wsi, czy w okolicy dróg lub na odludziu, czy w pobliżu większych drapieżników, czy ma gdzie się ukryć przed warunkami pogodowymi i czy w okolicy znajduje się więcej bezpańskich kotów. Czynnikami ograniczającymi długość życia kota bezdomnego jest także zwiększona ekspozycja na pchły, kleszcze i inne pasożyty oraz choroby. Na zewnątrz koty mogą również wdawać się w bójki z innymi kotami co prowadzi do uszkodzeń ciała i zadrapań oraz są narażone na ryzyko wypadków. Przeciętna długość życia kota bezdomnego jest dramatycznie niska i wynosi od 3 do 11 lat co daje średnią ok. 7 lat.

Ciekawostka

Najdłużej żyjący kot miał 38 lat i 3 dni (ponad dwukrotnie więcej niż średnia długość życia tego gatunku). Była to kotka Creme Puff, która żyła od 3 sierpnia 1967 do 6 sierpnia 2005. Jej właścicielem był Jake Perry, do którego należała także inna długowieczna kotka – Granpa, rasy sfinks, która umarła w 1998 w wieku 34 lat i 2 miesięcy.


Jak przeliczać kocie lata na ludzkie?


Oczywiście nie ma jednej formuły matematycznej (a przynajmniej nie prostej), nie istnieje też przelicznik, który potrafiłby ze 100% dokładnością podać wiek konkretnego kota w latach ludzkich. Ponieważ istnieje zbyt wiele czynników wpływających na jego długość życia. Witalność też jest ważna bo przecież nie jeden dorosły kot potrafi zachowywać się jak kociak.

Wiek kota nie ma krzywej liniowej w porównaniu z wiekiem ludzkim.

Przeliczenie wieku kota na lata ludzkie wynika z wielu badań i obserwacji przeprowadzonych przez weterynarzy.

Podobnie jak u wiele zwierząt, 'dzieciństwo' i 'dojrzewanie' u kota postępują znacznie szybciej niż u człowieka. W pierwszych dwóch latach swojego życia kot rozwija się znacznie szybciej niż ludzie i można w dużym zaokrągleniu przyjąć że jeden miesiąc życia kota odpowiada jednemu rokowi życia człowieka. Na przykład kot w wieku 1 miesiąca to odpowiednik rocznego niemowlaka, kot w wieku 2 lat to człowiek w wieku 24 lat. Po 2 latach wiek kota przelicza się średnio tak, że jeden rok życia kota to 4 ludzkie lata.

Poniżej znajduje się tabela z przeliczeniem wieku kota na lata ludzkie, wykorzystana również w naszym kalkulatorze wieku kota

.
  WIEK KOTA WIEK LUDZKI (w latach) ETAP ŻYCIA
1 mies 1 niemowlę
2 mies 3
3 mies 4
4 mies 8
5 mies 9
6 mies 10
7 mies 11 dziecko
8 mies 11
9 mies 12
10 mies 13
11 mies 14
12 mies 15
13 mies 16
14 mies 17
15 mies 17
16 mies 18
17 mies 19
18 mies 20
19 mies 20
20 mies 21
21 mies 22
22 mies 23
23 mies 23
2 lata 24
3 lat 28 młody
4 lat 32
5 lat 36
6 lat 40
7 lat 44 dorosły
8 lat 48
9 lat 52
10 lat 56
11 lat 60 stary
12 lat 64
13 lat 68
14 lat 72
15 lat 76 wiek podeszły
16 lat 80
17 lat 84
18 lat 88
19 lat 92
20 lat 96
21 lat 100 długowieczny
22 lat 104
23 lat 108
24 lat 112
25 lat 116


Użytkownicy tego kalkulatora korzystali również

Narzędzie online do rysowania wykresów dowolnej funkcji.

Dzięki temu programowi do rysowania wykresów funkcji online możesz narysować dowolną funkcję. Na wykresie możliwe jest umieszczenie aż trzech funkcji. Do większość równań i obliczeń zawartych na tej stronie możesz sporządzić wykres przy pomocy tego narzędzia. Narzędzie rysuje:
- funkcje podstawowe (pierwiastki, wykładniki, logarytmy,...),
- funkcje zagnieżdżone,
- funkcje trygonometryczne (Sinus, Cosinus, Tangens kwadrat, Arcus tangens, Secans, Arcus cosecans,...),
- funkcje hiperboliczne (Coinus hiperboliczny, Cotangens hiperboliczny, Area Sinus hiperboliczny, Area Cosecans hiperboliczny,...),
- funkcje nieróżniczkowalne (Wartość bezwzględna, Dzielenie modulo, Falka Haara, Funkcja Möbiusa, Losowa liczba, Współczynnik dwumianowy,...),
- funkcje prawdopodobieństwa (Rozkład normalny, Chi-kwadrat, Rozkład t-Studenta, rozkład Fishera, Rozkład Erlanga,...),
- funkcje statystyczne (Mediana, Rozkład Lévy'ego, Rozkład Rayleigha, Rozkład Weibulla,...),
- funkcje specjalne (Trajektoria paraboliczna, Krzywa półokręgu, Lemniskata Bernoulliego, Reguła trzech, Funkcja błędu Gaussa,...),
- funkcje programowe (Funkcja charakterystyczna boolowska, Zdefiniowana funkcja boolowska,...),
- funkcje warunkowe (Odwrotna funkcja warunkowa, Ważona funkcja warunkowa,...),
- iteracje / funkcje iteracyjne (Iterowana średnia arytmetyczna, Funkcja Mandelbrota, Poprzednia wartość funkcji,...),
- fraktale (Funkcja losowa pojedyncza, Funkcja Weierstrassa, Krzywa Takagi-Landsberga,...),
- równania różniczkowe,
- równania integralne,
- średnie statystyczne (Średnia arytmetyczna, Średnia geometryczna, Średnia harmoniczna, Średnia kwadratowa,) ,
- rozkłady dyskretne (Rozkład dwumianowy, Rozkład Poissona, Rozkład geometryczny, Rozkład logarytmiczny, Rozkład równomierny,...),
- liczby stałe (e, pi, relacja złotej proporcji, stała Feigenbauma, ...),
- krzywe (Krzywa dzwonowa Gaussa, Krzywa trójkątna, Krzywa kwadratowa, Krzywa półelipsy, Krzywa serpentynowa,...),
- podstawowe operacje arytmetyczne,
- wielomiany, itd.

Rozcieńczanie roztworów

Dzięki kalkulatorowi rozcieńczania roztworów obliczysz objętość całkowitą roztworu po rozcieńczeniu oraz objętość rozpuszczalnika dodaną podczas rozcieńczania.

Druga prędkość kosmiczna - Prędkość ucieczki

Dzięki kalkulatorowi obliczysz drugą prędkość kosmiczną czyli prędkość ucieczki, jaką należy nadać obiektowi, aby opuścił na zawsze dane ciało niebieskie. Kalkulator pomoże również obliczyć masę oraz promień ciała niebieskiego.

Kalkulator rezystancji, długości i przekroju przewodu

Dzięki kalkulatorowi obliczysz oporność przewodu czyli rezystancję znając materiał, z którego jest wykonany.
Możesz obliczyć również długość przewodu oraz średnicę przewodu albo pole przekroju przewodu.

Kalkulator tętna maksymalnego i stref tętna do treningu

Jak obliczyć tętno maksymalne (HRMAX)? Jakie strefy tętna dobrać do treningu i jak obliczyć strefy tętna? Przy jakim tętnie jest najlepsze spalania tłuszczu, a przy jakim zwiększymy swoją wydolność i poprawimy kondycję? Kalkulator tętna maksymalnego i stref tętna pomoże odpowiedzieć na te pytania. Obliczysz zarówno swoje tętno maksymalne, optymalne oraz dobierzesz zakresy tętna do odpowiedniego treningu.

Tłumacz, koder-dekoder alfabetu Morse'a

Dzięki temu tłumaczowi Morse'a możesz szybko przetłumaczyć dowolne zdanie na kod Morse'a i odwrotnie. Przetłumaczony kod możesz odsłuchać, zobaczyć dzięki sygnałom świetlnym lub używając telefonu poczuć za pomocą wibracji. Pomimo, że alfabet Morse'a wykorzystywany jest w dzisiejszych czasach głównie w krótkofalarstwie, to przydatny on jest również w wielu innych dziedzinach życia.

Żydowski znak plus

Żydzi posiadają własną alternatywę na znak plus +: jest nim znak ⊥, zwany falsum. Wprowadzono go prawdopodobnie w XIX wieku, ponieważ zwykły znak dodawania kojarzył się Żydom z chrześcijańskim krzyżem. System ten został przyjęty przez izraelskie szkoły (ok. lat 40. XX wieku) i wciąż bywa stosowany dzisiaj, gł. w szkołach podstawowych, rzadziej w szkołach średnich.


Komentarze



Komentarze (1)

Sortowanie
 
Temat:
5/5 (3)
 
Amelia

Super

 
Strona 1 z 1
 
 
 

Dodaj komentarz

* Wymagane informacje
1000
Captcha Image



Wybierz język

EN, ES, DE, FR, RU


Podręczny kalkulator online