Dzielenie pisemne z wyjaśnieniami krok po kroku - kalkulator


Tylko ten kalkulator dzielenia pisemnego oprócz wyniku wyjaśni każdą wykonywaną czynność. Pokaże jak dzielić pod kreską czyli jak dzielić pisemnie każdą liczbę z resztą w wyniku i bez niej. Możesz sprawdzić przykłady dzielenia sposobem pisemnym przez liczby jednocyfrowe i wielocyfrowe. Wystarczy, że podasz dzielną i dzielnik, a kalkulator pokaże i opisze kolejne kroki wykonywanego dzielenia pisemnego. Tym sposobem następuje zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne.

Kiedy podczas dzielenia pojawi się napis reszta możesz zakończyć dzielenie pisemne i nie przechodzić do kolejnego kroku jeśli potrzebujesz całości z resztą. Dalsze dzielenie pokaże Tobie wartości ułamkowe ilorazu z resztą ułamkową.

Dzielenie pisemne w słupku z wyjaśnieniami


:


więcej zer:


Policzyłeś? - polub i udostępnij

Dzielenie pisemne

Jak dzielić pisemnie pod kreską?


Dzielenie pisemne zwane dzieleniem pod kreską to najprostsza i szybka metoda dzielenia przez siebie liczb – i to nawet wielocyfrowych - bez użycia kalkulatora. Aby podzielić dwie liczby przez siebie tą metodą wystarczy nam prosta wiedza oraz kartka i długopis lub tablica i kreda, a nawet piasek i patyk, generalnie chodzi o coś do pisania i coś na czym pisać możesz by obliczyć iloraz dwóch liczb.

Znajomość dzielenia pisemnego przyda się Tobie na całe życie. Dzielnie przydaje się w każdej dziedzinie życia i nawet jeśli tego nie zauważasz, korzystasz z niego codziennie (pomyśl ile razy dzisiaj coś podzieliłeś na części - może pomarańcza, może kartka, może pieniądze, a może...).

Często w codziennym życiu musimy wykonać dzielenie bardziej skomplikowane, a okazuje się że pod ręką nie mamy kalkulatora, dodatkowo nieraz potrzebujemy wiedzieć jaka jest reszta z dzielenia całości, a nie części ułamkowe, wtedy z pomocą przychodzi nam wiedza jak podzielić pisemnie.

Przykład dzielenia pisemnego z resztą:
Na swoje urodziny (lub inną imprezę) chcesz zaprosić 26 osób. Masz ograniczone środki, a chcesz je równo przeznaczyć na każdą z zaproszonych osób (na przekąski, napoje, zabawę itp.). Twoje środki to dokładnie 532zł.

Korzystając z powyższego kalkulatora dowiesz się, że 532 (dzielna) podzielona przez 26 (dzielnik) daje nam w wyniku 20 całych i 12 reszty. Oznacza to, że na każdą z 26 zaproszonych osób możesz przeznaczyć 20zł, a resztę 12zł na jakieś dodatkowe wydatki.
Użytkownicy tego kalkulatora korzystali również

Ciąg arytmetyczny

Dzięki kalkulatorowi obliczysz w prosty i szybki sposób sumę ciągu arytmetycznego, wyznaczysz wartość oraz różnicę ciągu arytmetycznego lub znajdziesz n-te wyrażenie.

Zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie - metoda pomiaru fałdów skórnych w 3 miejscach

Kalkulator procentowej zawartości tłuszczu w organizmie pomoże obliczyć ilość tkanki tłuszczowej odłożonej w naszym ciele. Wykorzystuje on metodę pomiaru fałdów skórnych w trzech różnych miejscach ciała.

Kalkulator ułamków - odejmowanie krok po kroku.

Dzięki kalkulatorowi ułamków odejmiesz dowolne dwie liczby mieszane lub ułamki właściwe i ułamki niewłaściwe.
Kalkulator ułamków krok po kroku przedstawi w wyniku wykonane działania na ułamkach oraz poda wyjaśnienia wykonywanych obliczeń w celu odjęcia ułamków. Dowiesz się jak uprościć ułamki, jak znaleźć wspólny mianownik, jak ustalić najmniejszą wspólną wielokrotność oraz największy wspólny dzielnik.

Ile tapety?

Przy pomocy kalkulatora obliczysz w prosty sposób koszt oraz ilość tapety potrzebnej do wytapetowania dowolnego pomieszczenia.

Dodawanie pisemne w słupkach

Dzięki kalkulatorowi dowiesz się jak obliczyć w słupkach za pomocą dodawania pisemnego sumę dwóch liczb. Możesz sprawdzić czy poprawnie przeprowadziłeś działania.

Kalkulator ilości tynku

Dzięki kalkulatorowi dowiemy się ile potrzebujemy worków oraz jaka będzie potrzebna waga tynku do wytynkowania ściany w zależności od jego rodzaju oraz grubości nałozonej warstwy.

Ułamki i działania na ułamkach. Kalkulator ułamków

Dzięki kalkulatorowi ułamków w prosty i szybki sposób wykonasz działania na ułamkach, zredukujesz ułamki proste lub niewłaściwe.

Z kalkulatora korzystano 25628 razy.KomentarzeKomentarze (0)

Nikt nie komentował jeszcze. Nie wstydź się, bądź pierwszy/a ;)

Dodaj komentarz

* Wymagane informacje
1000
Captcha ImageWybierz język

EN, ES, DE, FR, RU


Podręczny kalkulator online