Dzielenie pisemne z wyjaśnieniami krok po kroku - kalkulator


Tylko ten kalkulator dzielenia pisemnego oprócz wyniku wyjaśni każdą wykonywaną czynność. Pokaże jak dzielić pod kreską czyli jak dzielić pisemnie każdą liczbę z resztą w wyniku i bez niej. Możesz sprawdzić przykłady dzielenia sposobem pisemnym przez liczby jednocyfrowe i wielocyfrowe. Wystarczy, że podasz dzielną i dzielnik, a kalkulator pokaże i opisze kolejne kroki wykonywanego dzielenia pisemnego. Tym sposobem następuje zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne.

Kiedy podczas dzielenia pojawi się napis reszta możesz zakończyć dzielenie pisemne i nie przechodzić do kolejnego kroku jeśli potrzebujesz całości z resztą. Dalsze dzielenie pokaże Tobie wartości ułamkowe ilorazu z resztą ułamkową.





Dzielenie pisemne w słupku z wyjaśnieniami


:


więcej zer:


Policzyłeś? - polub i udostępnij









Dzielenie pisemne

Jak dzielić pisemnie pod kreską?


Dzielenie pisemne zwane dzieleniem pod kreską to najprostsza i szybka metoda dzielenia przez siebie liczb – i to nawet wielocyfrowych - bez użycia kalkulatora. Aby podzielić dwie liczby przez siebie tą metodą wystarczy nam prosta wiedza oraz kartka i długopis lub tablica i kreda, a nawet piasek i patyk, generalnie chodzi o coś do pisania i coś na czym pisać możesz by obliczyć iloraz dwóch liczb.

Znajomość dzielenia pisemnego przyda się Tobie na całe życie. Dzielnie przydaje się w każdej dziedzinie życia i nawet jeśli tego nie zauważasz, korzystasz z niego codziennie (pomyśl ile razy dzisiaj coś podzieliłeś na części - może pomarańcza, może kartka, może pieniądze, a może...).

Często w codziennym życiu musimy wykonać dzielenie bardziej skomplikowane, a okazuje się że pod ręką nie mamy kalkulatora, dodatkowo nieraz potrzebujemy wiedzieć jaka jest reszta z dzielenia całości, a nie części ułamkowe, wtedy z pomocą przychodzi nam wiedza jak podzielić pisemnie.

Przykład dzielenia pisemnego z resztą:
Na swoje urodziny (lub inną imprezę) chcesz zaprosić 26 osób. Masz ograniczone środki, a chcesz je równo przeznaczyć na każdą z zaproszonych osób (na przekąski, napoje, zabawę itp.). Twoje środki to dokładnie 532zł.

Korzystając z powyższego kalkulatora dowiesz się, że 532 (dzielna) podzielona przez 26 (dzielnik) daje nam w wyniku 20 całych i 12 reszty. Oznacza to, że na każdą z 26 zaproszonych osób możesz przeznaczyć 20zł, a resztę 12zł na jakieś dodatkowe wydatki.




Użytkownicy tego kalkulatora korzystali również

Ciąg arytmetyczny

Dzięki kalkulatorowi obliczysz w prosty i szybki sposób sumę ciągu arytmetycznego, wyznaczysz wartość oraz różnicę ciągu arytmetycznego lub znajdziesz n-te wyrażenie.

Zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie - metoda pomiaru fałdów skórnych w 3 miejscach

Kalkulator procentowej zawartości tłuszczu w organizmie pomoże obliczyć ilość tkanki tłuszczowej odłożonej w naszym ciele. Wykorzystuje on metodę pomiaru fałdów skórnych w trzech różnych miejscach ciała.

Ile tapety?

Przy pomocy kalkulatora obliczysz w prosty sposób koszt oraz ilość tapety potrzebnej do wytapetowania dowolnego pomieszczenia.

Dodawanie pisemne w słupkach

Dzięki kalkulatorowi dowiesz się jak obliczyć w słupkach za pomocą dodawania pisemnego sumę dwóch liczb. Możesz sprawdzić czy poprawnie przeprowadziłeś działania.

Ułamki i działania na ułamkach. Kalkulator ułamków

Dzięki kalkulatorowi ułamków w prosty i szybki sposób wykonasz działania na ułamkach, zredukujesz ułamki proste lub niewłaściwe.

Funkcja sześcienna

Za pomocą kalkulatora matematycznego obliczysz w prosty i szybki sposób pierwiastki funkcji sześciennej lub równania sześciennego inaczej zwanego równaniem trzeciego stopnia.

Dzienny kalkulator kalorii. Czyli ile potrzebujemy dziennie by schudnąć, przytyć lub utrzymać wagę.

Kalkulator zapotrzebowania kalorycznego pomoże stworzyć odpowiednią dietę. Odpowie na pytanie jakie jest nasze dzienne zapotrzebowanie na kalorie i ile dziennie potrzebujemy spożyć węglowodanów, protein oraz tłuszczów aby przytyć lub schudnąć o podaną wagę w ciągu określonego czasu.
Do wyboru mamy kilka najpopularniejszych wzorów do obliczenia podstawowego tempa metabolizmu. W wyniku otrzymamy również siedmiodniowy naprzemienny cykl kaloryczny dzięki, któremu przy długotrwałych dietach możemy "oszukać" organizm spożywając różne wartości kaloryczne dziennie jednocześnie zachowując dietę tygodniową.

Z kalkulatora korzystano 19423 razy.



Komentarze



Komentarze (0)

Nikt nie komentował jeszcze. Nie wstydź się, bądź pierwszy/a ;)

Dodaj komentarz

* Wymagane informacje
1000
Captcha Image



Wybierz język

EN, ES, DE, FR, RU


Podręczny kalkulator online