Dzielenie pisemne z wyjaśnieniami krok po kroku - kalkulator


Tylko ten kalkulator dzielenia pisemnego oprócz wyniku wyjaśni każdą wykonywaną czynność. Pokaże jak dzielić pod kreską czyli jak dzielić pisemnie każdą liczbę z resztą w wyniku i bez niej. Możesz sprawdzić przykłady dzielenia sposobem pisemnym przez liczby jednocyfrowe i wielocyfrowe. Wystarczy, że podasz dzielną i dzielnik, a kalkulator pokaże i opisze kolejne kroki wykonywanego dzielenia pisemnego. Tym sposobem następuje zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne.

Kiedy podczas dzielenia pojawi się napis reszta możesz zakończyć dzielenie pisemne i nie przechodzić do kolejnego kroku jeśli potrzebujesz całości z resztą. Dalsze dzielenie pokaże Tobie wartości ułamkowe ilorazu z resztą ułamkową.

Dzielenie pisemne w słupku z wyjaśnieniami


:


więcej zer:


Policzyłeś? - polub i udostępnij

Dzielenie pisemne

Jak dzielić pisemnie pod kreską?


Dzielenie pisemne zwane dzieleniem pod kreską to najprostsza i szybka metoda dzielenia przez siebie liczb – i to nawet wielocyfrowych - bez użycia kalkulatora. Aby podzielić dwie liczby przez siebie tą metodą wystarczy nam prosta wiedza oraz kartka i długopis lub tablica i kreda, a nawet piasek i patyk, generalnie chodzi o coś do pisania i coś na czym pisać możesz by obliczyć iloraz dwóch liczb.

Znajomość dzielenia pisemnego przyda się Tobie na całe życie. Dzielnie przydaje się w każdej dziedzinie życia i nawet jeśli tego nie zauważasz, korzystasz z niego codziennie (pomyśl ile razy dzisiaj coś podzieliłeś na części - może pomarańcza, może kartka, może pieniądze, a może...).

Często w codziennym życiu musimy wykonać dzielenie bardziej skomplikowane, a okazuje się że pod ręką nie mamy kalkulatora, dodatkowo nieraz potrzebujemy wiedzieć jaka jest reszta z dzielenia całości, a nie części ułamkowe, wtedy z pomocą przychodzi nam wiedza jak podzielić pisemnie.

Przykład dzielenia pisemnego z resztą:
Na swoje urodziny (lub inną imprezę) chcesz zaprosić 26 osób. Masz ograniczone środki, a chcesz je równo przeznaczyć na każdą z zaproszonych osób (na przekąski, napoje, zabawę itp.). Twoje środki to dokładnie 532zł.

Korzystając z powyższego kalkulatora dowiesz się, że 532 (dzielna) podzielona przez 26 (dzielnik) daje nam w wyniku 20 całych i 12 reszty. Oznacza to, że na każdą z 26 zaproszonych osób możesz przeznaczyć 20zł, a resztę 12zł na jakieś dodatkowe wydatki.
Użytkownicy tego kalkulatora korzystali również

Ciąg arytmetyczny

Dzięki kalkulatorowi obliczysz w prosty i szybki sposób sumę ciągu arytmetycznego, wyznaczysz wartość oraz różnicę ciągu arytmetycznego lub znajdziesz n-te wyrażenie.

Zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie - metoda pomiaru fałdów skórnych w 3 miejscach

Kalkulator procentowej zawartości tłuszczu w organizmie pomoże obliczyć ilość tkanki tłuszczowej odłożonej w naszym ciele. Wykorzystuje on metodę pomiaru fałdów skórnych w trzech różnych miejscach ciała.

Kalkulator ułamków - odejmowanie krok po kroku.

Dzięki kalkulatorowi ułamków odejmiesz dowolne dwie liczby mieszane lub ułamki właściwe i ułamki niewłaściwe.
Kalkulator ułamków krok po kroku przedstawi w wyniku wykonane działania na ułamkach oraz poda wyjaśnienia wykonywanych obliczeń w celu odjęcia ułamków. Dowiesz się jak uprościć ułamki, jak znaleźć wspólny mianownik, jak ustalić najmniejszą wspólną wielokrotność oraz największy wspólny dzielnik.

Ile tapety?

Przy pomocy kalkulatora obliczysz w prosty sposób koszt oraz ilość tapety potrzebnej do wytapetowania dowolnego pomieszczenia.

Dodawanie pisemne w słupkach

Dzięki kalkulatorowi dowiesz się jak obliczyć w słupkach za pomocą dodawania pisemnego sumę dwóch liczb. Możesz sprawdzić czy poprawnie przeprowadziłeś działania.

Ułamki i działania na ułamkach. Kalkulator ułamków

Dzięki kalkulatorowi ułamków w prosty i szybki sposób wykonasz działania na ułamkach, zredukujesz ułamki proste lub niewłaściwe.

Funkcja sześcienna

Za pomocą kalkulatora matematycznego obliczysz w prosty i szybki sposób pierwiastki funkcji sześciennej lub równania sześciennego inaczej zwanego równaniem trzeciego stopnia.

Z kalkulatora korzystano 22746 razy.KomentarzeKomentarze (0)

Nikt nie komentował jeszcze. Nie wstydź się, bądź pierwszy/a ;)

Dodaj komentarz

* Wymagane informacje
1000
Captcha ImageWybierz język

EN, ES, DE, FR, RU


Podręczny kalkulator online