Koło


Dzięki kalkulatorowi obliczysz w prosty sposób pole powirzchni koła, obwód koła, pole odcinka koła, pole wycinka koła i długość łuku okręgu.

KołoKoło
źródło: Wikipedia


Aby uzyskać dane wprowadź wymagane dane w puste pola.
Dane po przecinku wprowadzaj z kropką (np. zamiast 1,5 wprowadź 1.5)Koło - Pole powierzchni$$ \Large{S=\pi r^2 \approx 3.14r^2} $$
Promień koła (r)


Powierzchnia koła (S)Policzyłeś? - polub i udostępnij

Koło - Obwód$$ \Large{L=2\pi r \approx 6.28r} $$
Promień koła (r)


Obwód koła (L)

Koło - Pole wycinka koła o kącie środkowym (alfa)$$ \Large{S=\frac{\alpha}{360}\pi r^2} $$
Promień koła(r)


Kąt środkowy wycinka (\( \alpha \))


Pole wycinka koła (S)
Koło - Długość łuku okręgu, na którym wspiera się kąt środkowy (alfa)$$ \Large{L=\frac{\alpha \pi r}{180}} $$
Promień koła(r)


Kąt środkowy (\( \alpha \))

Długość łuku okręgu

Funkcja Liniowa

Za pomocą kalkulatora matematycznego obliczysz w prosty i szybki sposób współczynnik kierunkowy, punkt przecięcia z osią Y.

Barwny kod paskowy rezystorów - 4 paski

Dzięki kalkulatorowi sprawdzisz lub obliczysz wielkość oporu, współczynnik temperaturowy rezystancji oraz tolerancję rezystorów z barwnym oznaczeniem paskowym.

Funkcja kwadratowa - postać iloczynowa - analiza

Za pomocą tego kalkulatora dokonasz kompletnej analizy postaci iloczynowej funkcji kwadratowej wraz z wyjaśnieniami. Kalkulator pokaże jak wyznaczyć postać ogólną funkcji kwadratowej z jej postaci iloczynowej. Ponadto wyznaczy miejsca zerowe funkcji, współrzędne jej wierzchołka, obliczy deltę oraz przedstawi postać kanoniczną i ogólną naszej funkcji.

Dzienne zapotrzebowanie na węglowodany, białka, tłuszcze.

Za pomocą kalkulatora w prosty sposób ustalisz dzienne zapotrzebowanie na węglowodany, białka i tłuszcze. Kalkulator w wyniku poda ile kalorycznie i wagowo potrzebujesz makroelementów dziennie oraz ile w każdym z posiłków.

Regresja liniowa

Dzięki temu kalkulatorowi statystycznemu dowiesz się jak obliczyć regresję liową.

Kwadrat

Dzięki kalkulatorowi obliczysz w prosty sposób pole powirzchni, bok, przekątną, promień okręgu wpisanego i opisanego na kwadracie za pomocą różnych wzorów.


KomentarzeKomentarze (1)

Sortowanie
 
Temat:
5/5 (1)
 
Radek

Witam ! Bardzo fajna strona ale niestety nie pomogła w rozwiązaniu mojego zadania. Potrzebuje policzyć ile metrów i jakiej najlepiej szerokości wykładziny kupić, żeby zrobić obwódkę wokół koła basenu.

Koło o średnicy 550 cm z kostki brukowej w nim basen o średnicy 490 cm. Chce ułożyć wykładzinę wkoło basenu zużywając jak najmniej materiału i płacąc jak najmniej.Najłatwiej jest podzielić na cztery pasy w których wytniemy cztery łuki ale ponad połowa materiału pozostaje niewykorzystana. Chciałbym taki przelicznik, żebym mógł to policzyć jak w programie do optymalizacji. czy na przykład warto dopłacić o 20 % droższej wykładziny szerokości 4m czy lepiej kupić więcej tańszej ale węższej. Załączyłbym zdjęcie ale nie jest to możliwe.

 
Strona 1 z 1
 
 
 

Dodaj komentarz

* Wymagane informacje
1000
Captcha ImageWybierz język

EN, ES, DE, FR, RU


Podręczny kalkulator online