Koło


Dzięki kalkulatorowi obliczysz w prosty sposób pole powirzchni koła, obwód koła, pole odcinka koła, pole wycinka koła i długość łuku okręgu.

KołoKoło
źródło: Wikipedia


Aby uzyskać dane wprowadź wymagane dane w puste pola.
Dane po przecinku wprowadzaj z kropką (np. zamiast 1,5 wprowadź 1.5)Koło - Pole powierzchni$$ \Large{S=\pi r^2 \approx 3.14r^2} $$
Promień koła (r)


Powierzchnia koła (S)Policzyłeś? - polub i udostępnij

Koło - Obwód$$ \Large{L=2\pi r \approx 6.28r} $$
Promień koła (r)


Obwód koła (L)

Koło - Pole wycinka koła o kącie środkowym (alfa)$$ \Large{S=\frac{\alpha}{360}\pi r^2} $$
Promień koła(r)


Kąt środkowy wycinka (\( \alpha \))


Pole wycinka koła (S)
Koło - Długość łuku okręgu, na którym wspiera się kąt środkowy (alfa)$$ \Large{L=\frac{\alpha \pi r}{180}} $$
Promień koła(r)


Kąt środkowy (\( \alpha \))

Długość łuku okręgu

Funkcja Liniowa

Za pomocą kalkulatora matematycznego obliczysz w prosty i szybki sposób współczynnik kierunkowy, punkt przecięcia z osią Y.

Funkcja kwadratowa - postać iloczynowa - analiza

Za pomocą tego kalkulatora dokonasz kompletnej analizy postaci iloczynowej funkcji kwadratowej wraz z wyjaśnieniami. Kalkulator pokaże jak wyznaczyć postać ogólną funkcji kwadratowej z jej postaci iloczynowej. Ponadto wyznaczy miejsca zerowe funkcji, współrzędne jej wierzchołka, obliczy deltę oraz przedstawi postać kanoniczną i ogólną naszej funkcji.

Dzienne zapotrzebowanie na węglowodany, białka, tłuszcze.

Za pomocą kalkulatora w prosty sposób ustalisz dzienne zapotrzebowanie na węglowodany, białka i tłuszcze. Kalkulator w wyniku poda ile kalorycznie i wagowo potrzebujesz makroelementów dziennie oraz ile w każdym z posiłków.

Regresja liniowa

Dzięki temu kalkulatorowi statystycznemu dowiesz się jak obliczyć regresję liową.

Mediana szeregu rozdzielczego przedziałowego

Dzięki temu kalkulatorowi statystycznemu dowiesz się jak obliczyć medianę szeregu rozdzielczego przedziałowego.

Kwadrat

Dzięki kalkulatorowi obliczysz w prosty sposób pole powirzchni, bok, przekątną, promień okręgu wpisanego i opisanego na kwadracie za pomocą różnych wzorów.


KomentarzeKomentarze (1)

Sortowanie
 
Temat:
5/5 (1)
 
Radek

Witam ! Bardzo fajna strona ale niestety nie pomogła w rozwiązaniu mojego zadania. Potrzebuje policzyć ile metrów i jakiej najlepiej szerokości wykładziny kupić, żeby zrobić obwódkę wokół koła basenu.

Koło o średnicy 550 cm z kostki brukowej w nim basen o średnicy 490 cm. Chce ułożyć wykładzinę wkoło basenu zużywając jak najmniej materiału i płacąc jak najmniej.Najłatwiej jest podzielić na cztery pasy w których wytniemy cztery łuki ale ponad połowa materiału pozostaje niewykorzystana. Chciałbym taki przelicznik, żebym mógł to policzyć jak w programie do optymalizacji. czy na przykład warto dopłacić o 20 % droższej wykładziny szerokości 4m czy lepiej kupić więcej tańszej ale węższej. Załączyłbym zdjęcie ale nie jest to możliwe.

 
Strona 1 z 1
 
 
 

Dodaj komentarz

* Wymagane informacje
1000
Captcha ImageWybierz język

EN, ES, DE, FR, RU


Podręczny kalkulator online