Idealna wys. stopnia
Dostępne stopnie
Ograniczenia(wym. ekstremalne)
Skalownica (do górnego rysunku)
Kolor (usuń do wydruku)
Miarka online (do górnego rysunku)
Wygląda na to, że używasz programu do blokowania reklam!Calcoolator.pl utrzymywany jest wyłącznie z wyświetlania reklam. Będziemy wdzięczni, jeśli dodasz naszą stronę do wyjątków w filtrze blokującym reklamy. Z góry dziękujemy za zrozumienie.
Wynik
Policzyłeś? - polub i udostępnij
Przydatne Informacje
Przed przystąpieniem do budowy koniecznie sprawdź aktualne przepisy budowlane np. dotyczące głębokości gardła policzka.
Wszystkie wymiary podane są w milimetrach.
Podaj ’Całkowitą wysokość’ w wymiarze od podłogi znajdującej się na dole do górnego poszycia podłogi (wraz z np. parkietem, panelami, płytkami, itp.) znajdującej się na piętrze. Wybierz z listy rozwijanej ’Idealną wysokość stopnia’ . Ilość stopni i aktualna wysokość wybierana jest na podstawie najbliższego dopasowania do ’Idealnej wysokości stopnia’ i odwrotnie po zmianie ilości stopni dopasowywana jest idealna wysokość. Po obliczeniu i odświeżeniu rysunku rozwijana lista z ’Dostępnymi stopniami’ jest ponownie przeliczana. Z listy ’Dostępnych stopni’ możesz ponownie wybrać ilość stopni aby powtórnie dokonać obliczeń i wyświetlić odświeżony rysunek.
Dostępne opcje przeliczenia:
’Idealna głębokość stopnia’ - Użyj tej opcji aby na podstawie głębokości stopnia obliczyć całkowitą długość biegu
’Całkowita długość biegu’ - Na podstawie długości biegu obliczysz głębokość schodka
’Kąt nachylenia schodów’ - Głębokość schodków obliczana jest na podstawie kąta nachylenia
’Proporcje stopnia’ - Głębokość schodka obliczana za pomocą wzoru np. 670 – (2*wys. stopnia)
Za pomocą przycisków i możesz dodać lub odjąć jeden stopień co automatycznie przeliczy dane oraz odświeży rysunek.
Dla betonowych schodów wybierz ’Grubość betonu’ , podaj grubość gardła i ’Szerokość schodów’ aby obliczyć wymiary szalunków oraz objętość betonu.
Dla schodów drewnianych wybierz opcję ’Szerokość policzka’ oraz podaj jego szerokość.
Aby obliczyć i wyświetlić otwór w podłodze na piętrze oraz wysokość użytkową podaj ’Grubość podłogi’ na piętrze, zaznacz ’Pokaż wysokość użytkową’ oraz wybierz opcję ’Wysokość użytkowa’ lub ’Otwór podłogowy’ . Po podaniu Wysokości użytkowej zmiana opcji na Otwór podłogowy automatycznie przeliczy jego prawidłowe wymiary i odwrotnie.
Jeśli otwór podłogowy na piętrze jest stały (nie możesz go powiększyć) wybierz opcję ’Otwór podłogowy’ oraz opcję ’Użyj całkowitą długość biegu’ aby sprawdzić czy można uzyskać akceptowalne dopasowanie.
Jeśli chcesz wydrukować czytelny rysunek i zaoszczędzić atrament lub toner odznacz pole ’Kolor’ . Jeśli masz problemy z wydrukiem w przeglądarce Internet Explorer użyj przeglądarki Firefox lub Chrome. Jeżeli rysunki nie mieszczą się na stronie wydruku, wybierz opcję "Podgląd wydruku" i ustaw stronę "poziomo". Ustaw skalę, aby dopasować stronę przed rozpoczęciem drukowania.
Odznacz pole ’Ograniczenia’ aby umożliwić obliczenia dla ekstremalnych wymiarów (np. schody na łodziach, schody na zboczach, itp.).
Zaznacz pole Skalownica aby wyświetlić linijkę w tej samej skali jak na górnym rysunku. Wydrukuj ustawiając na drukarce skalę 100%, wytnij i używaj tej linijki do pomiarów bezpośrednio na wydrukowanym górnym rysunku.
Po zaznaczeniu pola ’Miarka online’ będziemy mieli możliwość mierzenia bezpośrednio na wyświetlonym rysunku. W tym celu najedź kursorem na punkt, od którego zaczynasz pomiar, kliknij lewym przyciskiem myszy, przesuń i pobierz wymiar.
Wygląda na to, że używasz programu do blokowania reklam!Calcoolator.pl utrzymywany jest wyłącznie z wyświetlania reklam. Będziemy wdzięczni, jeśli dodasz naszą stronę do wyjątków w filtrze blokującym reklamy. Z góry dziękujemy za zrozumienie.
Użytkownicy tego kalkulatora korzystali również Kalkulator ułamków - dodawanie krok po kroku. Dzięki kalkulatorowi ułamków dodasz dowolne dwie liczby mieszane lub ułamki właściwe i ułamki niewłaściwe. Kalkulator ułamków krok po kroku przedstawi w wyniku wykonane działania na ułamkach oraz poda wyjaśnienia wykonywanych czynności w celu dodania ułamków. Dowiesz się jak uprościć ułamki, jak znaleźć wspólny mianownik, jak ustalić najmniejszą wspólną wielokrotność oraz największy wspólny dzielnik.
Macierz 3x3 Dzięki kalkulatorowi matematycznemu obliczysz w prosty sposób wyznacznik macierzy, wyznaczysz macierz dopełnień, macierz transponowaną, macierz odwrotną.
Ciąg arytmetyczny Dzięki kalkulatorowi obliczysz w prosty i szybki sposób sumę ciągu arytmetycznego, wyznaczysz wartość oraz różnicę ciągu arytmetycznego lub znajdziesz n-te wyrażenie.
Kalkulator ułamków - mnożenie ułamków krok po kroku. Dzięki kalkulatorowi ułamków pomnożysz dowolne dwie liczby mieszane lub ułamki właściwe i ułamki niewłaściwe. Kalkulator ułamków krok po kroku przedstawi w wyniku wykonane działania na ułamkach oraz poda wyjaśnienia wykonywanych obliczeń. Dowiesz się jak uprościć ułamki, jak ustalić najmniejszą wspólną wielokrotność oraz największy wspólny dzielnik.
Narzędzie online do rysowania wykresów dowolnej funkcji. Dzięki temu programowi do rysowania wykresów funkcji online możesz narysować dowolną funkcję. Na wykresie możliwe jest umieszczenie aż trzech funkcji. Do większość równań i obliczeń zawartych na tej stronie możesz sporządzić wykres przy pomocy tego narzędzia. Narzędzie rysuje:
- funkcje podstawowe (pierwiastki, wykładniki, logarytmy,...),
- funkcje zagnieżdżone,
- funkcje trygonometryczne (Sinus, Cosinus, Tangens kwadrat, Arcus tangens, Secans, Arcus cosecans,...),
- funkcje hiperboliczne (Coinus hiperboliczny, Cotangens hiperboliczny, Area Sinus hiperboliczny, Area Cosecans hiperboliczny,...),
- funkcje nieróżniczkowalne (Wartość bezwzględna, Dzielenie modulo, Falka Haara, Funkcja Möbiusa, Losowa liczba, Współczynnik dwumianowy,...),
- funkcje prawdopodobieństwa (Rozkład normalny, Chi-kwadrat, Rozkład t-Studenta, rozkład Fishera, Rozkład Erlanga,...),
- funkcje statystyczne (Mediana, Rozkład Lévy'ego, Rozkład Rayleigha, Rozkład Weibulla,...),
- funkcje specjalne (Trajektoria paraboliczna, Krzywa półokręgu, Lemniskata Bernoulliego, Reguła trzech, Funkcja błędu Gaussa,...),
- funkcje programowe (Funkcja charakterystyczna boolowska, Zdefiniowana funkcja boolowska,...),
- funkcje warunkowe (Odwrotna funkcja warunkowa, Ważona funkcja warunkowa,...),
- iteracje / funkcje iteracyjne (Iterowana średnia arytmetyczna, Funkcja Mandelbrota, Poprzednia wartość funkcji,...),
- fraktale (Funkcja losowa pojedyncza, Funkcja Weierstrassa, Krzywa Takagi-Landsberga,...),
- równania różniczkowe,
- równania integralne,
- średnie statystyczne (Średnia arytmetyczna, Średnia geometryczna, Średnia harmoniczna, Średnia kwadratowa,) ,
- rozkłady dyskretne (Rozkład dwumianowy, Rozkład Poissona, Rozkład geometryczny, Rozkład logarytmiczny, Rozkład równomierny,...),
- liczby stałe (e, pi, relacja złotej proporcji, stała Feigenbauma, ...),
- krzywe (Krzywa dzwonowa Gaussa, Krzywa trójkątna, Krzywa kwadratowa, Krzywa półelipsy, Krzywa serpentynowa,...),
- podstawowe operacje arytmetyczne,
- wielomiany, itd.
Horoskop indiański czyli znaki totemowe.
Horoskop indiański nawiązuje do filozofii życiowej rdzennych mieszkańców ameryki północnej. Filozofia ta opiera się na założeniu , że wszystko co nas otacza oraz sami ludzie stanowimy część jednego wielkiego życia. Natura, ziemia, zwierzęta i każde życie we wszechświecie zasługują na szacunek. Medycyna indiańska jest medycyną naturalną opierającą się na ziołolecznictwie i wierze w uzdrawiającą siłę tkwiącą we wszechświecie i przyrodzie. Przyroda w kulturze indiańskiej jest uduchowiona i czczona jako święta. Indiańscy szamani widzą związek siły natury i cechami człowieka, który urodził się podczas danej pory roku. Dlatego też w astrologii indiańskiej wpływ na człowieka mają siły natury które były odczuwalne podczas jego narodzin. Z każdą porą roku związane są pewne zdolności i siły, które stanowią podstawę indiańskiego horoskopu.
Kamienny krąg medyczny przedstawia równowagę sił natury, pośród których znajduje się człowiek. Na tym kręgu oparta jest medycyna Indian. Na krawędzi okręgu wpisane jest dwanaście znaków zodiaku, które związane są z porą roku, zwierzęciem, drzewem, kamieniem i kolorem. Te dwanaście zodiaków określa typy osobowości i cechy charakteru. Indiańskie totemiczne znaki zwierzęce to: Gęś, Wydra, Wilk, Sokół, Bóbr, Jeleń, Dzięcioł, Łosoś, Niedźwiedź, Kruk, Wąż i Sowa.
Komentarze Zadaj pytanie, zaproponuj zmiany, znalazłeś/aś błąd napisz, wyraź swoją opinię! Jeżeli skorzystałeś/aś z kalkulatora i zainteresował Cię lub pomógł - powiadom znajomych, dodaj link do kalkulatora na swojej stronie, blogu, forum, serwisach społecznościowych, dodaj do ulubionych i kliknij, a pomożesz innym.
Podręczny kalkulator online
Wygląda na to, że używasz programu do blokowania reklam!Calcoolator.pl utrzymywany jest wyłącznie z wyświetlania reklam. Będziemy wdzięczni, jeśli dodasz naszą stronę do wyjątków w filtrze blokującym reklamy. Z góry dziękujemy za zrozumienie.