Kalkulator energii kinetycznej


Dzięki kalkulatorowi obliczysz w szybki sposób energię kinetyczną obiektu. Obliczysz również masę ciała na podstawie energii i prędkości oraz prędkość mając daną energię kinetyczną i masę.
Aby uzyskać wynik wybierz co chcesz obliczyć i wprowadź odpowiednie dane.



Energia kinetyczna, masa, prędkość












Przydatne Informacje












Użytkownicy tego kalkulatora korzystali również

Druga prędkość kosmiczna - Prędkość ucieczki

Dzięki kalkulatorowi obliczysz drugą prędkość kosmiczną czyli prędkość ucieczki, jaką należy nadać obiektowi, aby opuścił na zawsze dane ciało niebieskie. Kalkulator pomoże również obliczyć masę oraz promień ciała niebieskiego.

Literowanie wyrazów za pomocą alfabetu fonetycznego - konwerter, tłumacz

Literowanie wyrazów za pomocą alfabetów fonetycznych wykorzystywane jest głównie w komunikacji głosowej. Polega na przypisaniu ustalonych słów do każdej z liter alfabetu. Każdy zapewne kiedyś słyszał jak na filmie obsługa wieży lotniczej wywoływała samolot po jego znakach rejestracyjnych np. Lima Sierra Foxtrot Charlie X-ray oznaczało to, że wywoływany był samolot o znakach LS-FCX. Jeśli chcemy podczas ważnej rozmowy telefonicznej przeliterować jakiś wyraz też lepiej użyć polskiego alfabetu fonetycznego np. podając nazwisko, pierwsze litery numeru dowodu osobistego lub nazwę miejscowości. Do tego z pomocą przychodzi nam poniższy konwerter - tłumacz. Możemy szybko sprawdzić jak przeliterować podane wyrazy. Oprócz alfabetu fonetycznego NATO oraz polskiego jako ciekawostkę dodaliśmy również alfabety fonetyczne innych krajów oraz Policji nowojorskiej.

Tłumacz, koder-dekoder alfabetu Morse'a

Dzięki temu tłumaczowi Morse'a możesz szybko przetłumaczyć dowolne zdanie na kod Morse'a i odwrotnie. Przetłumaczony kod możesz odsłuchać, zobaczyć dzięki sygnałom świetlnym lub używając telefonu poczuć za pomocą wibracji. Pomimo, że alfabet Morse'a wykorzystywany jest w dzisiejszych czasach głównie w krótkofalarstwie, to przydatny on jest również w wielu innych dziedzinach życia.

Błąd w Principia Isaaca Newtona.

Principia Mathemtica, a dokładniej Philosophiae naturalis principia mathematica czyli Matematyczne zasady filozofii naturalnej jest to dzieło Isaaca Newtona, w którym przedstawił prawo powszechnego ciążenia, a także prawa ruchu leżące u podstaw mechaniki klasycznej. Newton wyprowadził prawa Keplera dla ruchu planet (sformułowane na podstawie obserwacji astronomicznych). Po raz pierwszy zostało opublikowane 5 lipca 1687. Wydanie angielskie w przekładzie Motte'a nosi tytuł The Mathematical Principles of Natural Philosophy i zostało wydane w Londynie w 1803 roku.

10 czerwca 1987 - Robert Garisto 23-letni student fizyki University of Chicago odkrył błąd w "Principia", który był niewykryty od chwili pierwszej publikacji dzieła, mającej miejsce 300 lat wcześniej.

Odkrył, że Newton, wykorzystując własne dane, podstawił błędną wartość do obliczeń. Równanie, w którym wystąpił błąd pojawia się w Księdze Trzeciej "Philosophiae Naturalis Principia Mathematica", jednego z największych dzieł w historii nauki.

Newton próbował zademonstrować poprawność swoich wyjaśnień poprzez obliczenie masy, powierzchniowej grawitacji i gęstości znanych planet. Aby określić masę, musiał znać kąt między linią od środka Ziemi do Słońca, a linią od punktu na Ziemi do Słońca.

Newton uważał, że ta liczba wynosi 10,5 sekundy, ale w tajemniczy sposób użył 11 sekund w równaniu. Garisto odkrył ten błąd, gdy powtórzył samodzielnie obliczenia w ramach zadania klasowego.

"Gdy znalazłem rozbieżność, moją pierwszą reakcją było - Wow! " - powiedział Garisto.

Jak uzyskać 100 używając cyfr od 1 do 9.

Zabawa z cyframi.
Czy wiesz ile równań można ułożyć używając wyłącznie cyfr w kolejności 1 2 3 4 5 6 7 8 9 oraz znaków + i -, aby uzyskać wynik 100 ?
Poniżej nasze rozwiąznie:

1 + 2 + 34 - 5 + 67 - 8 + 9 = 100
12 + 3 - 4 + 5 + 67 + 8 + 9 = 100
123 - 4 - 5 - 6 - 7 + 8 - 9 = 100
123 + 4 - 5 + 67 - 89 = 100
123 + 45 - 67 + 8 - 9 = 100
123 - 45 - 67 + 89 = 100
12 - 3 - 4 + 5 - 6 + 7 + 89 = 100
12 + 3 + 4 + 5 - 6 - 7 + 89 = 100
1 + 23 - 4 + 5 + 6 + 78 - 9 = 100
1 + 23 - 4 + 56 + 7 + 8 + 9 = 100
1 + 2 + 3 - 4 + 5 + 6 + 78 + 9 = 100
-1 + 2-3 + 4 + 5 + 6 + 78 + 9 = 100

Znajdziesz jeszcze jakieś ?

Narzędzie online do rysowania wykresów dowolnej funkcji.

Dzięki temu programowi do rysowania wykresów funkcji online możesz narysować dowolną funkcję. Na wykresie możliwe jest umieszczenie aż trzech funkcji. Do większość równań i obliczeń zawartych na tej stronie możesz sporządzić wykres przy pomocy tego narzędzia. Narzędzie rysuje:
- funkcje podstawowe (pierwiastki, wykładniki, logarytmy,...),
- funkcje zagnieżdżone,
- funkcje trygonometryczne (Sinus, Cosinus, Tangens kwadrat, Arcus tangens, Secans, Arcus cosecans,...),
- funkcje hiperboliczne (Coinus hiperboliczny, Cotangens hiperboliczny, Area Sinus hiperboliczny, Area Cosecans hiperboliczny,...),
- funkcje nieróżniczkowalne (Wartość bezwzględna, Dzielenie modulo, Falka Haara, Funkcja Möbiusa, Losowa liczba, Współczynnik dwumianowy,...),
- funkcje prawdopodobieństwa (Rozkład normalny, Chi-kwadrat, Rozkład t-Studenta, rozkład Fishera, Rozkład Erlanga,...),
- funkcje statystyczne (Mediana, Rozkład Lévy'ego, Rozkład Rayleigha, Rozkład Weibulla,...),
- funkcje specjalne (Trajektoria paraboliczna, Krzywa półokręgu, Lemniskata Bernoulliego, Reguła trzech, Funkcja błędu Gaussa,...),
- funkcje programowe (Funkcja charakterystyczna boolowska, Zdefiniowana funkcja boolowska,...),
- funkcje warunkowe (Odwrotna funkcja warunkowa, Ważona funkcja warunkowa,...),
- iteracje / funkcje iteracyjne (Iterowana średnia arytmetyczna, Funkcja Mandelbrota, Poprzednia wartość funkcji,...),
- fraktale (Funkcja losowa pojedyncza, Funkcja Weierstrassa, Krzywa Takagi-Landsberga,...),
- równania różniczkowe,
- równania integralne,
- średnie statystyczne (Średnia arytmetyczna, Średnia geometryczna, Średnia harmoniczna, Średnia kwadratowa,) ,
- rozkłady dyskretne (Rozkład dwumianowy, Rozkład Poissona, Rozkład geometryczny, Rozkład logarytmiczny, Rozkład równomierny,...),
- liczby stałe (e, pi, relacja złotej proporcji, stała Feigenbauma, ...),
- krzywe (Krzywa dzwonowa Gaussa, Krzywa trójkątna, Krzywa kwadratowa, Krzywa półelipsy, Krzywa serpentynowa,...),
- podstawowe operacje arytmetyczne,
- wielomiany, itd.

Paul Erdős - wiem jak długo żyjesz.

Paul Erdős był jednym z najwybitniejszych matematyków XX w. Urodzony na Budapeszcie 26-03-1913, zmarł 20-09-1996.

Autor ponad 1500 artykułów z koncepcjami matematycznymi, głównie z teorii liczb, kombinatoryki i teorii grafów. Erdős bardzo wiele podróżował po całym świecie. Znany był z tego, że często stawiał ciekawe problemy matematyczne, za rozwiązanie których wyznaczał nagrody pieniężne, gdy sam nie mógł ich rozwiązać. Opublikował ogromną liczbę prac napisanych wraz z innymi matematykami. W związku z tym powstał element matematycznego folkloru, tak zwana liczba Erdősa. Wątpił w istnienie Boga, jednak chętnie mówił o Księdze (the Book), w której Bóg przechowuje eleganckie dowody twierdzeń matematycznych i czasami pozwala do niej zerkać. Ogólnie rzecz biorąc, jego praca polegała na rozwiązywaniu wcześniej otwartych problemów, a nie na rozwijaniu lub odkrywaniu nowych obszarów matematyki.

Znany był zarówno ze swojej społecznej praktyki matematycznej (angażował ponad 500 współpracowników), jak i ze swojego ekscentrycznego stylu życia. Cały swój czas poświęcał matematyce, nawet jego śmierć nastąpiła zaledwie kilka godzin po rozwiązaniu problemu geometrii na konferencji w Warszawie.

Już w wieku 3 lat potrafił biegle liczyć oraz samodzielnie sformułował koncepcję liczb ujemnych. „Jeśli odejmiesz 250 od 100, to dostaniesz 150 poniżej zera” powiedział pewnego razu do swojej mamy. W wieku 4 lat potrafił np. przeliczyć w pamięci wiek w latach na wiek w sekundach.

Z kalkulatora korzystano 60114 razy.



Komentarze



Komentarze (1)

Sortowanie
 
Temat:
2/5 (1)
 
Żurek

Bardzo fajna stronka, żeby jeszcze wprowadzanie danych było sensownie opisane np:

prędkość w m/s czy w km/h?

masa w kg czy w g ?

o tym autor zapomniał ... a szkoda

 
Strona 1 z 1
 
 
 

Dodaj komentarz

* Wymagane informacje
1000
Captcha Image



Wybierz język

EN, ES, DE, FR, RU


Podręczny kalkulator online